Тернопіль виступає проти нового законпроєкту про децентралізацію

13.01.2020 16:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Анастасія Флейтута

 Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України закликає відхилити законопроєкт, який поставить під загрозу місцеве самоврядування. Зі своєю заявою представники Асоціації міст звернулися до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, голів депутатських фракцій та груп, парламентських Комітетів з питань організації державної влади та місцевого самоврядування. Про це повідомляє Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України

Оскільки новий текст законопроєкту «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» було підготовлено без залучення органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, експертного середовища, науковців, а пропоновані зміни до Конституції не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування, то Асоціація міст України категорично його підтримати. У своєму листі до держслужбовців вони висловили загальні зауваження до законопроєкту та закликають дозволить провести належне обговорення таких змін для знаходження порозуміння та вироблення компромісу.

Зазначимо, що 27 грудня 2019 року Президент подав до Верховної Ради України оновлений текст проєкту Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 на заміну тексту від 13 грудня 2019 року. Так, новий текст передбачає звуження статусу органів місцевого самоврядування та містить ознаки централізації влади, надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента України.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі