60 років тому до Тернополя приїжджав Микита Хрущов

13.12.2019 10:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

60 років тому до Тернополя приїжджав перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов. То був єдиний раз, коли він побував у цьому місті. Про приїзд державного діяча тоді написали у газеті «Вільне життя» та розмістили фото, на якому «Тернопіль зустрічає Хрущова». Про цей спогад у фейсбуці написав Віктор Мадрі:    

«60 років тому в Тернопіль приїжджав Микита Хрущов! Гостював він тут двічі – перший і останній раз!!!
«Час від часу в Тернополі гостювали перші особи тодішньої держави. Хрущов був єдиний раз, у грудні 1959 року, 10 числа, — згадував ті часи перший секретар Тернопільського обласного комітету КПУ (з червня 1968 — до лютого 1983) Іван Мефодійович Ярковий. — Дружина Микити Сергійовича Ніна Петрівна (до речі, вона в нього була третьою) приїхала зі Львова потягом разом з ним, а авто для поважних гостей підігнали з Києва до нас своїм ходом. Петро Юхимович Шелест був три рази. Леонід Ілліч Брежнєв проїжджав лише залізницею, охороняли тоді колію, особливі залізничні переїзди та мости. А Володимир Васильович Щербицький був тричі за 15 років мого керівництва», - йдеться у пості Віктора Мадрі. 

А нижче у коментарях Віктор Мадрі додає і спогади своїх батьків про підготовку Тернополя до  приїзду Хрущова:  «розповідали батьки що всі кришки люків на дорозі де мав проходити М.Хрущов, були заварені зваркою, а працівників різних установ - поросили добровільно - примусово вийти його зустрічати...», - пише Віктор Мадрі.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі