Підгайці на фото 1915 року

26.11.2019 18:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

На сьогоднішніх світлинах можна побачити місто Підгайці у Першій світовій війні, а саме у 1915 році. Фото були зроблені фотографами австрійцями.

У вересні 1914 року російська армія окупувала Галичину, у тому числі Підгайці. У серпні 1915 року під час німецько-австрійського наступу більшу територію Галичини було відвойовано. У числі австро-угорських військ до Підгайців вступив ІІ курінь Легіону українських січових стрільців, було відновлено колишню адміністрацію. Лінія фронту стабілізувалася вздовж Стрипи на рік. Москвофілам у Галичині влаштували терор.

На початку серпня 1916 року в ході нового російського наступу (Брусиловський прорив) росіяни захопили Волинь, Буковину і незначну територію Галичини.

У другій половині 1917 року під час російського наступу російська армія вдруге спалила місто Підгайці. В цілому, за час бойових дій у місті було знищено близько 200 будинків, загинуло понад 10 % населення.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: http://collections.lib.uwm.edu


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі