На Тернопільщині планують реставрувати історичний палац

20.11.2019 12:43   Джерело: Т1 Новини
Опубліковано : Новини Тернопілля

Відновити замок у Золотому Потоці: на Тернопільщині планують реставрувати історичний палац.

На Тернопільщині планують відновити замок у Золотому Потоці. Споруда є пам’яткою, що належить до найяскравішого періоду оборонної архітектури Поділля 17-18 століття. Зараз це майже руїна, проте твердиню мають намір відремонтувати. Т1 Новини ексклюзивно показали концепцію реставрації.

Золотопотіцький замок на Тернопільщині можна вважати одним із найкраще збережених — хоч і у стані запустіння та часткової руйнації. Пам’ятка розташована у центрі містечка і була збудована на рубежі XVI-XVII століть. У той час замок став головною резиденцією роду Потоцьких. Свого часу твердиню захоплювало турецько-татарське військо, а у радянський час, коли Золотий Потік був райцентром, у замку розміщувалися районні державні установи. В останні роки його використовували під місцеві майстерні, а зараз він зовсім пустує. У національному заповіднику “Замки Тернопілля” кажуть, старовинній місцині мають намір повернути середньовічне життя.

“Золотий Потік у дуже плачевному стані. Треба робити фактично всі дахи, на проектно-кошторисну документацію необхідно 500-600 тисяч виділили, щоб зробити як вимагає державна будівельна норма”, – каже генеральний директор Національного заповідника “Замки Тернопілля”Анатолій Маціпура.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Т1 Новини