Письменниця з тернопільським корінням отримала Нобелівську премію

10.10.2019 17:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Анастасія Флейтута

Польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчу стала Нобелівським лауреатом. Жінка, 10 жовтня, отримала премію у галузі літератури за «наративну фантазію, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кодонів як форму життя».

Письменницю вважають провідною польською романісткою свого покоління, хоча Ольга не приховує свого українського коріння. Сама ж її родина походить із Тернопільщини. Бабця Ольги була українкою — походить з Токів Підволочиського району, а дідо був поляком. Після війни її родина розпорошилася по світу — дехто виїхав до Франції, хто до Польщі, а дехто залишився жити у Львові та Збаражі.

Ольга Токарчук закінчила факультету психології Варшавського університету. Після навчання працювала психотерапевтом у Валбжиху. Коли її перші твори набули популярності, звільнилася з роботи та, переїхавши до Нової Руди, присвятила себе літературній праці.

Письменниця отримала багато нагород, серед яких: премія Польського товариства книговидавців, премією фундації ім. Костельських, «Паспортом» журналу «Політика», а кількома номінаціями до літературної премії «Ніке», чотирикратна лауреатка «Читачів Ніке». Торік, за книгу «Бігуни» отримала Міжнародну Букерівську премію.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  Загрузка...