Єдина в Україні капличка Великомучеників Маковеїв знаходиться на Тернопільщині

15.08.2019 19:43   Джерело: Соціальні мережі
Опубліковано : Новини Тернопілля

Нині свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього або Маковія (Перший Спас, Медовий Спас) і перший день Успенського посту, який триватиме до 27 серпня. Наші предки вірили, що саме на Маковія відбувалася перша зустріч осені. Цього дня святять воду, квіти й мак для «відвертання хвороб». Назва – Маковія пішла від імені семи мучеників Старого Завіту Маковеїв. Мученики Маковеї покровителі військових, пасічників, лікарів, а також рік, джерел, полів і врожаю. До них зверталися за допомогою під час епідемій страшних хвороб. Вважається, що цього дня після молитви у храмах відпускаються усі жіночі гріхи.

На Тернопільщині в с. Лози Збаразького району є єдина в Україні капличка Великомучеників Маковеїв (кін. 19 ст.), правда вона не така велична як в Женеві, але по своєму оригінальна. Так, що, шановні жінки, у кого є великі гріхи її обв’язково треба відвідати.
Тож святом Вас! І нехай Ваше життя стане смачно-медовим і здійсняться усі солодкі мрії!


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Соціальні мережі  


 
Загрузка...