Повернувся до рідного міста через 100 років

13.08.2019 18:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Надзвичайно тепла і дружня атмосфера панувала у світлиці  бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля» під час знакової для нашого міста літературної події: презентація досі забутого і незнаного українською спільнотою письменника зі світовим іменем Соми Моргенштерна. А саме –  обговорення його автобіографії, яку він подав в одній із своїх книг «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині». Талановитий переклад з німецької здійснила Галина Петросаняк.

«Він народився в Буданові і помер в Нью-Йорку. Жив і творив у Львові, Відні та Парижі. Але  першим і останнім Містом в своєму житті вважав Тернопіль. Він не був етнічним українцем і володів 8 мовами,  але його першою мовою була українська. Він вперше повернувся у Місто своєю творчістю майже через сто років після того, як його залишив. 12 березня 2019 року Він повернувся вдруге. Повноправно й масштабно» – написав у своєму блозі про всесвітньовідомого письменника журналіст і блогер, громадський діяч Володимир Ханас, який і презентував цей захід (Тернопільська кіно комісія).

Учасники зустрічі переглянули відеоряд попередніх представницьких подій: відкриття погруддя згаданому вже письменнику і журналісту у Буданові за участю його внука Йоша Моргенштерна, спецпогашення поштового конверта, присвяченого пам’яті відомого краянина, презентація у тернопільській книгарні «Є».

Про його життєвий і творчий шлях детально розповіла бібліотекар, історик Оксана Лехіцька. Сома Моргенштерн навчався у рідному селі, потім у Тернопільській гімназії, в університетах Львова та Відня. Згодом була Америка. Серед його численних творів найвідоміші: «Син блудного сина», «Кривава колона», «Іскри в безодні», «В інший час. Юні літа у Східній Галичині» тощо.

null

 

null

 

null

Фото: Валентина Семеняк


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews