Як на Тернопільщині веселилися лемки всього світу (Фото)

05.08.2019 09:13   Джерело: Галас
Опубліковано : Новини Тернопілля

В урочищі Бичова поблизу Монастириська 2-4 серпня проходив фестиваль “Дзвони Лемківщини”, - пише Галас.

Під час відкриття фестивалю запалили «Лемківську ватру», що символізує відродження цієї культури. Вогнище палало упродовж фестивалю.

Цьогорічний фестиваль особливий, – запевняє голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович. Адже відзначають 75-річницю депортації етнічних українців з Лемківщини. До нас прибули представники семи країн, у яких проживають лемки: Америка, Канада, Польща, Словаччина, Хорватія, Сербія, Україна. Звісно, найбільше лемків в Україні – близько 200 тисяч, в інших країнах – десятки тисяч. Запаливши нашу традиційну двадцяту ватру, ми сподіваємося зберігати і поширювати нашу культуру. Ватра означає для нас надію на майбутнє. І таким велелюдним зібранням лемків з різних куточків світу ми хочемо показати нашу єдність».

У рамках фестивалю діє Музей лемківської культури, а також експозиція «Лемківське село». Упродовж трьох днів лунали лемківські пісні, народні умільці представляли свої вироби, а господині частували традиційними лемківськими стравами.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Галас  

Коментарі