Народний депутат від 167 округу Олег Барна на загальному фоні парламентарів виглядає білою вороною. Бо чимало з його колег, прийшовши до Верховної Ради на гаслах Революції гідності і смертях Героїв Небесної сотні, забули про народ, а використовують законодавчий орган у власних або корпоративних цілях. Сам Барна пройшов до статусу народного обранця довгий і тернистий шлях, подібний до того, який здійснила за останні тридцять років наша держава.

На окрузі (а це Чортківський, Борщівський та Заліщицький райони) практично немає населеного пункту, де б не побував Олег Барна по кілька разів за цю каденцію. Йому не треба представлятися – свого мажоритарника знають всі місцеві мешканці. Однак багато хто не знає всіх цікавих фактів з його непростої життєвої історії.

1. Олег Барна виріс у великій освітянській родині.Окрім батька й матері, учителями були ще й дідусь та бабуся. У національно-патріотичному дусі майбутнього народного депутата виховував дідусь, котрий ще й навчив онука малювати на полотні. Батько Олега Барни створив перше в районі Лемківське товариство і перший на Чортківщині хор лемківської культури «Потічок». Олег Степанович продовжив освітянську династію, але виявися першим у родині математиком.

2. Окрім педагогічної, Олег Барна також має освіту юриста та менеджера. У свій час серйозно займався спортом (зимовим поліатлоном), стававши у 1994-1995рр. срібним призером чемпіонату України. Вихованці Олега Барни перемагали на обласних олімпіадах та змаганнях. Саме тому на своєму окрузі він сприяє розвитку дитячого і молодіжного спорту, будівництву та ремонту спортивних шкіл, залів, басейнів.

3. Дружина Олега Барни Ольга – теж викладач, з інформатики. Обидва їхні сини на районних олімпіадах перемагали із семи предметів, а на обласних – із трьох предметів здобули перші місця. Стали призерами Всеукраїнської олімпіади з інформатики. Кожен із них після школи отримав запрошення до п’яти університетів України.

4. У важкі 90-ті Олег Барна організовував акції протесту проти затримок зарплат педагогам і соціальних виплат пенсіонерам. У 2000-ні роки, очолюючи два скликання Нагірянську селищну раду, захищав громаду від дерибану землі районною владою і відстоював право селян на землю, організував страйкта перекрив рух міжнародного потяга Москва – Софія. Олег Барна постійно зазнавав тиску з боку влади, яка ледь не запроторила його за грати за сфабрикованими звинуваченнями. Проте Олег Степанович не зламався –сам захистив свою правоту і гідність у суді та повернувся працювати до школи.

5. Олег Барна також організовував масові протести проти відключення електроенергії населенню. Створив Білобожницьку правозахисну групу, яка добилася зняття з посад тодішніх заплямованих незаконними діями голови Чортківської РДА і начальника районного відділу міліції, котрі чинили тиск на учнів і їхніх батьків.Також допоміг пенсіонерам району подати понад 50 позовів до суду, завдяки яким вони отримали багатомісячні заборговані пенсії.

6. Олег Барна – активний учасник усіх трьох національно-демократичних революцій сучасної України. У другому турі президентських виборів 2004 року був координатором, а у повторному – керівником Чугуївського районного штабу від Ющенка в Харківській області.

7. Під час Революції гідності внаслідок протистоянь із «беркутівцями» та антимайданівцями 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку Олег Барна отримав поранення в голову та вибите праве плече. Уже пораненого, його добивали «тітушки», але він був у такому стані, що вже болі не відчував. Згодом його підібрали і врятували медики. Незважаючи на поранення, Олег Барна, маючи інвалідність після ДТП, одразу ж після вторгнення російських військ пішов добровольцем в АТО. А отримавши компенсацію у 200 тисяч гривень за поранення на Майдані, повністю віддав її на купівлю автомобілів бійцям на Сході – 128-ій бригаді та добровольцям.

8. Спеціальність мінометника, яку Барна здобув понад 30 років тому, допомагала в АТО не лише йому, а й командирові батареї, який не мав практичного досвіду з цього виду артилерії. Тому Олег Барна консультував командира батареї, показував, як міномети налаштовуються і як коригується їхній вогонь. У складі 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади стримував наступ ворога у таких «гарячих» точках як Станиця Луганська, Чернухіно, під Дебальцевим та інших.

9. Вперше Олег Барна балотувався до Верховної Ради у 1999 році. Його тоді висунула кандидатом громадськість Чортківського району. Але він знявся на користь єдиного кандидата від патріотичних сил Сергія Жижка. У 2014 році Олег Барна, балотуючись на мажоритарному окрузі №167, здобув перемогу з відривом у 13% від найближчого суперника.

10. Будучи членом фракції БПП, Олег Барна завжди мав свою позицію. Він жорстко з першого дня виступає за недопущення продажу землі іноземцям, впровадження дешевої нетрадиційної моралі, мажоритарну систему виборів. Вважає, що олігархам, щоби пропхати через парламент необхідне рішення, легше купити цілу фракцію, аніж по одному мажоритарнику. Гордий тим, що його самого підкупити неможливо. Олег Барна голосує не завжди так, як фракція скаже, а так, як це потрібно його виборцям і виходячи з його власних переконань. Пояснює це так: «Депутат має звітувати тільки перед своїми виборцями, а не перед партійними патронами. І він має бути залежним від людей, а не від політичних ідолів».

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #олег барна, #тернопіль, #тернопільські новини, #факт
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця
20:11, 18 Квітня, 2024

“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця

Блоги
Найбільше читають: