Теребовлянські «Веселі канікули з Богом»

18.07.2019 10:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Віктор Аверкієв

Під такою назвою в Теребовлі організований парафією Св. Миколая і спільнотою Українська Молодь Христові, яка створена на Парафії, п’ятиденний дитячий табір. Він проходить з 15 по 19 липня, зокрема другого дня в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Батьки з охотою віддали своїх діток до цього табору, а самі діти просто в захваті.

Парох Парафії Святого отця Миколая УГКЦ о. Петро Пастух повідомив: «За довго до створення табору багато молодих людей проходили спеціальний вишкіл при Тернопільській вищій духовній семінарії й тепер вони належать до спільноти Українська Молодь Христові, частина з них також являються працівниками чи депутатами молодіжної міської ради. Отже, наша Парафія доручила дітей спеціально підготовленим в духовному плані молодим людям, які в таборі мають назву аніматорів, тобто це власне духовні наставники. Далі ми разом розробляли порядок денний табору, підбирали назви та гасла загонам, створювали їх стяги з емблемами, писали гімн, підбирали цікаві ігри та інше».

Про самий табір розповіла аніматор Лілія Соха: «Наш табір функціонує з понеділка по п’ятницю і з 10 год. ранку до 16.00 вечора. Спочатку діти чи самі, чи з батьками приходять до церкви, ми разом слухаємо ранкову службу Божу, а потім колоною містом йдемо до місця дислокації, тобто, де будуть проводитись денні заходи. Під час ходи загони спільно промовляють свої девізи – гасла, а командири несуть попереду загонові стяги з назвою загону та його емблемою. Кожен загін має по декілька аніматорів. Батьки дітям лаштують із собою обіди й вони мають на це спеціально відведений час.

Метою табору, найперше, є виховання моральних цінностей у дітей змалку, прихилення юного покоління до Бога, розуміння Його діянь та впливу на людську свідомість, душу. Все це ми намагаємося робити не лише на словах, а й на ділі та так, щоб дітям було цікаво. Час у таборі пролітає непомітно в духовних бесідах, іграх, танцях, цікавих квестах та іншому. Я думаю, що священнослужителі та ми таки зацікавили дітей, бо вони в кінці дня не хочуть йти додому. Такі табори проводяться по всій Україні, тепер і в нашій церкві Св. Миколая. У нас організовано 5 загонів, кожного дня діти прибувають і на сьогодні їх вже є більше 160 чоловік. Команди, наприклад, мають такі назви – «Леви», «Жирафи», «ВМВ», це розшифровується, як – багато мудрих вчинків та інші. Аніматорів у нас є 16, а за головного – Назар Турковський. Сьогодні програма у нас така – спочатку ми діємо банси, це танці, в яких певні рухи весь час повторюються, потім в спортзалі школи вчимо гімн табору, далі малі ігри – кожен загін грається окремо. А після обіду – духовні заняття з священиками Парафії Св. отця Миколая  о. Петром Пастухом та о. Петром Мушинським, перший з них проводив бесіди із старшими дітьми, а другий з молодшими. Далі велика гра, у ній участь всіх дітей обов’язкова, тут є придумані нами, аніматорами, цікаві квести, вся гра обмежується часом на 2 год.»

Назар  Турковський уточнив, що дітей в табір приймають від шести до шістнадцяти років, проте є й декілька винятків. За проханням батьків до гурту прийняли одну дівчинку трьох рочків і ще двох близнюків, хлопчика та дівчинку, п’яти років.

Теми занять обох священиків однакові, але розроблені відповідно до сприйняття матеріалу з Біблії для дітей по вікових категоріях.

Отець Петро Мушинський проводив заняття на подвір’ї школи в затінку під яблунькою. Діти, сидячи, слухали отця, він розпочав із запитань, з’ясовуючи чи юні чада засвоїли вчорашній матеріал. І отець був приємно вражений, коли діти навперебій один одного відповідали про діяння Мойсея. Коли ж священик повідомив нову тему про Біблійного персонажа Самсона, то і тут діти відразу багато почали розповідати, що про нього знали. Зрозуміло, отець знову був приємно вражений таким знанням діток і пізніше повідомив аніматорів, щоб ті відзначили найактивніших дітей, особливо одну дівчинку.

Сенс Великої гри полягав у тому, що загони дітей,  кожен з яких має свій колір, виконують завдання на 8 базах в межах території подвір’я школи і здобувають смайли, які є балами. Ці смайли-бали потрібно донести до 5-ти пакетів, розміщених в одному місці. Але дорогою учасників гри підстерігають «чорти», які можуть забрати здобуті бали і їх прийдеться заробляти знову. Роль імпровізованих «чортів» виконували як аніматори, так і охочі з дітей. Якщо такий «чорт» торкнеться учасника, то це означає, що потрібно віддавати смайли. Всі ці ігри надзвичайно сподобались усім без виключення дітям. Особливо такі, як ловіння ротом яблук в воді, підкидання з ноги літнього взуття догори, носіння пластикових стаканчиків з водою на тоненьких і довгих паличках, попадання гумовими кульками з водою в аркуші паперу з балами та інші ігри.

Софія Андрахевич 11 років із Теребовлянського НВК поділилася своїми враженнями про табір: «Мені в таборі дуже подобається, я перший раз у ньому. Тут цікаво і до нас ставляться всі з повагою, не сваряться і не кричать. А священики тлумачать нам з Біблії багато такого, чого ми до цього не розуміли чи й не знали».

А десятирічний Віталік Дзюбан із с. Плебанівка захоплено відмітив: «Я вже був у такому таборі й цього разу взяв із собою товариша. Тут дуже класно і цікаво, не помічаєш як і час проходить. Дякуємо церкві Св. Миколая за такий табір».

Коли проходили на дворі духовні заняття та ігри, обабіч стояли жінки та чоловіки з дітьми, спостерігали, а потім казали, що наступного дня обов’язково приведуть своїх діток. Одна жінка повідомила: « Мене звати Анна Волощук, цього року в табір церкви Св. Миколая я віддала двох своїх донечок 7-ми і 10-ти рочків. До того вони два роки ходили в подібний табір у Садах. Знаєте, мені самій надзвичайно цікаво і дуже приємно спостерігати за своїми дітками. Вони тут, мов пташки на волі, я бачу, що їм цікаво, а очі їх аж світяться. Це не те, що вдома сидіти за комп’ютером, тут вони окрім знань та вмінь ще й духовно збагачуються. І це видно у відношенні до мене, всіх дорослих, товаришів їхніх. Доньки мені розповідають вивчені нові молитви, частіше стали молитися зранку і ввечері. Я безмірно вдячна організаторам табору!»

Що ж, і ми побажаємо організаторам, учасникам табору та їхнім батькам всього самого доброго, любові та взаємної злагоди і нехай кожному з вас Бог пошле Благословення на щасливе життя!

Примітка: фрагменти одного дня табору читач може подивитися у відеоролику та фото, які подаються нижче.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Віктор Аверкієв, фото автора


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  Загрузка...