Тернопільські студенти розкопали унікальне поховання епохи бронзи

14.07.2019 07:43   Джерело: За Збручем
Опубліковано : Новини Тернопілля

Вони виявили групове поховання часів комарівської культури епохи бронзи, - пише За Збручем.

Наразі стало відомо, що у могильнику зберігалися останки п’ятьох людей.

«Це унікальне поховання Комарівської культури епохи бронзи, розкопане студентами-археологами. Скронева підвіска, шийна гривна, шпилька для плаща та ножний браслет на жіночому скелеті і лише невелика мисочка біля чоловічого. А між ними –  дитячий скелет. І ще два в ногах», – зазначає доцент ТНПУ ім. В. Гнатюка Володимир Кіцак. Загалом під час практики студенти-археологи виявили чотири давньоруські поховання. Три з яких були типовими, – розповідають історики. А останнє виявилося унікальним. «Курган був невеликим за розмірами. У похованні були знайдені останки дитини. Також у могильнику знаходилися інші речі».

Нагадаємо, розкопки проводилися поблизу села Кордишева Шумського району. Там проходили практику п’ятнадцять студентів, а також працювало двоє археологів. Їхні знахідки досить вагомі на науки.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: За Збручем  

Коментарі