Скільки всяких оман про наш організм нам розповідають подружки і ми самі вичитуємо в інтернеті. Міфи поширюються сарафановим радіо і щільно засідають у нас в головах. Давай сьогодні поговоримо про міфи, пов’язані з критичними днями.

Раніше у нас в суспільстві було якось не прийнято дискутувати про місячні, але чому тоді про мігрень, депресію і ГРВІ – можна? Нещодавно в Києві проходила виставка “12 місячніх“. Сенс виставки – закликати говорити про менструацію відкрито і залучати до цього обговорення не тільки жінок, а й чоловіків. І процес, здається, пішов. Тому давай сьогодні поговоримо про міфи, пов’язані з місячними.

1. Місячні – це спосіб очищення організму

Ніякі шлаки з допомогою місячних не виводяться. Багато жінок вірять, що кожен місяць їх тіло разом з кров’ю щось викидає. Менструація – це просто свідчення, що закінчився щомісячний рутинний цикл. В процесі цього циклу в матці наростає внутрішній шар, який потрібен для прикріплення ембріона. Але якщо зачаття не було, то цей шар і не потрібен. Матка просто позбавляється ендометрія, який не став в нагоді. Як тільки тіло розуміє це, рівень гормонів, які підтримували зростання тканини, падає.

2. Хворобливі і сильні місячні проходять тільки після пологів

Сильні менструації – не тільки генетичне невезіння, а й ознака деяких захворювань. Регулярний секс і пологи не вирішують відразу всі проблеми з місячними. Так що якщо ти скаржишся на сильні і хворобливі менструації, а лікар радить народити, то міняй лікаря.

3. Не можна займатися сексом під час критичних днів

Можна, нічого страшного не станеться. Може бути ніяково через кров або запах, але ніяких наслідків для здоров’я це не несе.

4. Під час менструації можна займатися спортом

Фізичні навантаження ніяк не вплинуть на місячні, а місячні не зіпсують тренування. Звичайно, якщо ти в цілому добре себе відчуваєш. А регулярні фізичні вправи – це профілактика менструальних болів. Критичні дні – не привід переносити тренування. Якщо ти погано себе почуваєш, проконсультуйся з гінекологом про те, як можна зменшити симптоми.

5. Нормальний цикл триває 28 днів

Середня тривалість циклу становить близько 28 днів. Але це просто середній показник, а не норма, тому що норма набагато ширше: від 21 до 35 днів. Чіткого правила, який цикл хороший, а який ні, не існує, тому що організм у всіх різний.

6. Під час менструації не можна плавати

Цей міф прийшов з часів, коли не було тампонів. Тому плавати і в басейні, і в морі можна. Просто відразу міняй тампон.

7. Менструації синхронізуються

Існує легенда, що у жінок, які багато спілкуються (дружать або працюють разом), синхронізуються цикли і через якийсь час місячні приходять одночасно. Наука цього не підтвердила (поки що), всі збіги випадкові. Але ми в редакції все одно віримо в те, що наші місячні синхронізувалися!

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #критичні дні, #міф
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця
20:11, 18 Квітня, 2024

“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця

Блоги

ТОП новини тернопільщини: