Радник глави МВС нагадав, чого не можна робити на виборах

20.04.2019 22:13   Джерело: TeNews
Автор : Новини Тернопільщини

Радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол за день до другого туру виборів президента України нагадав, за які дії виборцям загрожує відповідальність, зокрема й кримінальна.

За його словами, в Україні за продаж свого голосу на виборах передбачена кримінальна відповідальність. Тобто, карають не тільки тих, хто підкуповує виборців, а й тих, хто продає свої голоси.

Покарання за продаж голосу на виборах загрожує у тому разі, якщо людина прийняла пропозицію, обіцянку або вже отримала гроші у розмірі понад 125 гривень – тобто 3% від розміру мінімальної зарплати за:

-відмову від участі в голосуванні; голосування більш ніж один раз; голосування за окремого кандидата або за відмову від голосування;

передачу виборчого бюлетеня іншій особі. Яке покарання загрожує за продаж голосу на виборах?
Штраф у розмірі від 1 тисячі 700 гривень до 5 тисяч 100 гривень;

-виправні роботи до 2 років або 2 роки обмеження волі.

Що не можна робити виборцям, відповідно до таємниці голосування?

Не можна фотографувати виборчий бюлетень, демонструвати його чи робити селфі у кабінках для голосування.

За це загрожує кримінальне або адміністративне покарання.

Керівникам органів державної влади та місцевого самоврядування закон забороняє агітувати за чи проти якогось кандидата, перебуваючи у державному приміщення і в робочий час.

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, відбудеться другий тур виборів президента України.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі