Тернополян запрошують взяти участь у тереновій грі «Гурби-Антонівці»

12.04.2019 09:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

Теренова гра “Гурби-Антонівці” – спортивна патріотична гра для молоді з усієї України. Щороку тут збирається більше 350 молодих та активних людей, що не хочуть поринати у буденність, а прагнуть виходити за рамки, випробовувати себе, брати відповідальність та загартовувати тіло і дух. Вік учасників 18-29 років.

Гра поєднує в собі елементи спортивного та морального вишколу. Прожити три дні в небезпечних умовах, постійно пересуваючись та ідучи на компроміс із собою, дається нелегко. Не раз учасникам доводиться сумніватися у власних силах ще при заповненні анкети.

Історичний контекст:

На межі Тернопільської та Рівненської областей, урочище Гурби, поблизу села Антонівці, зараз спокійно. Саме тут 75 років тому Українська Повстанська Армія вийшла на героїчний бій з військами НКВС. Сили ворогів та технічне забезпечення були в рази більшими. Хоч радянські війська і здобули тактичну перемогу, та це не зламало наших воїнів. Вони проявили незламність духу та відданість країні.

Втрати УПА налічували до 100 людей, а вбито повстанцями було більше 900 радянських солдатів, стільки ж поранено.

Українці боролись за незалежність в XX ст. не з такою величезною кількістю солдатів та забезпеченням як Радянський Союз,а  діяли методом “Партизанки”: застосовували тактику малих груп, нападали зненацька та намагалися обхитрити ворога.

Дух історичної боротьби пронизує кожний квадрат терену. Тільки під час гри ти відчуваєш себе гідним сином Батьківщини, що здатен подолати страх та нерішучість заради однієї мети – спільної перемоги.

Правила гри:

Гра відбувається у лісі на території 20 км², обмеженій маркувальною стрічкою. Триває 3 доби без перерви, часто найцікавіші події розгортаються вночі. Учасники заходу ночують без наметів, організованого харчування немає.

За перемогу змагаються два курені - “Вовки” та “Леви”.  Курені діляться на менші частини: чоти і рої за аналогією розподілу груп в УПА.

“Життя” учасника - це нарукавна пов’язка: в одного куреня - жовта, в іншого - червона.

Є ще 3-тя команда - курінь “Диверсанти”, який не претендує на перемогу, але чинить перепони для “Вовків” і “Левів”. Колір нарукавної пов’язки – синій.

Перемогти - означає здобути найбільшу кількість балів: “вбити” якомога більше суперників, знайти ворожий штаб із прапором та втримати свій. Штабом куреня вважається три намети та прапор, що заховані в лісі. У штабі має перебувати спостерігач з Ради Вищих Спостерігачів (РВС). Диверсанти не мають штабу.

“Вбити” - означає зірвати нарукавну пов’язку гравця у бої, застосовуючи лише прийоми боротьби, без прямих ударів.

За дотриманням правил гри слідкує РВС.

“Три доби життя воїна УПА. Відчути, що означає боротися до кінця, перемагати свої слабкості, гартувати тіло і дух, робити все заради досягнення мети. Спати, чекаючи на “алярм”, охороняти побратимів на “стійці”, з ризиком ходити у розвідку чи шукати прапор серед боліт, рватися до бою…Все це чекає на учасників цієї весни.” - зазначають організатори заходу.

Суть гри

«Гурби-Антонівці» - це не змагання заради змагання. Організатори вкладають значно більше сенсу в цей проект:

- Патріотичний. «Теренова гра» означає, що вона проходить на певній території – терені. У нашому випадку – це ліси біля урочища Гурби, що на межі Тернопільщини та Рівненщини. Це легендарне історичне місце найбільшого бою УПА проти військ НКВС. Учасники поринають в атмосферу національно-визвольних змагань, вивчають історію не з книжок, адже саме на місці гри, у квітні 1944 року, відбулася ця битва.

- Виховний. «Гурби-Антонівці» - екстремальний захід, який гартує волю та характер учасників, ставить на шлях самовдосконалення, дає зрозуміти, що кожен здатен на більше. Також це зона здорового способу життя (на шкідливі звички тут просто немає часу).

- Екологічний. Обов’язковою складовою заходу є прибирання лісового масиву на міс ці гри. Організатори та учасники, користуючись нагодою, після закінчення гри разом очищують територію лісу від сміття.

- Консолідуючий. Це жива школа братерства, боротьби і командної роботи. Гра триває 60 годин безперервно, за цей час учасники стають частиною одного цілого: розподіляють побут, пліч-о-пліч змагаючись за перемогу.

Місце проведення: на межі Тернопільської і Рівненської областей, поблизу урочища Гурби.

Дата: 2-5 травня 2019 (захід відбувається щорічно)

Організатори заходу: Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з Молодіжним Націоналістичним Конгресом

Участь у грі безкоштовна.

Дізнатись більше про гру: http://gurby.org.ua/

Сторінка у FB: https://www.facebook.com/gurby.org.ua/


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі