Тернопільщина аграрна: Весна покликала у поле

04.03.2019 15:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Ярослав Бачинський

Хоча ще білими пасмами де-не-де на ланах озимини лежить сніг, механізатори ТОВ «Вікторія» вийшли у поле. Одне з перших агрозаходів - дворазове підживлення озимих культур пшениці, ячменю, ріпаку.

- В оперативні строки нам необхідно підживити 1100 гектарів озимого клину в господарстві, - каже головний агроном Сергій Якимець. - Тепер справа за механізаторами. Вони у нас досвідчені, з багатим практичним досвідом.

Агроном розповів, що на основному процесі агрозаходу працює ветеран праці Володимир Муха, на розкидачі мінеральної поживи - механізатор Володимир Волянюк. На навантажувачі мінеральних добрив - Зіновій Гураль, тракторист Юрій Заполух. На їх підвезенні водії - Володимир Гевусь, Ярослав Білецький.

null

- З настанням робіт у полі запрацювала наша їдальня. гарячі обіди сівачам підвозимо у поле, так само заправляємо наявні механізми пальним. Не люблю хвалитися, але закономірністю колективу хліборобів ТОВ « Вікторія» стали 70-центнерні урожаї ранніх зернових та зернобових культур, - далі веде мову Сергій Якимець. - Щедрим доріддям торік стали й технічні та енергетичні культури: соя, ріпак, зернова кукурудза, цукрові буряки. Торік не сіяли соняшник, дали можливість відпочити тим полях, що в основному були під  цією культурою. Довелося трохи переформувати структуру сівозміни, але це не дуже відобразилося на кінцевому результаті. Увесь насіннєвий фонд ярини готовий, насіння - кондиційне, має високий процент сходження.

- Загалом, рослинництво - основна галузь нашої роботи, - каже директор ТОВ «Вікторія» Степан Маціборка, відомий на Тернопільщині аграрник.

Степан Васильович - економіст за фахом. На початку 90- х першим у районі організував приватно-орендне підприємство. Сьогодні воно обробляє орендовані паї жителів Байківців, Шляхтянців, Соборного, Чернелева-Руського, Смиківців. Пайовики задоволені оплатою праці як у натуральному, так і грошовому виразі. Користуються всіма пільгами обробітку городів, допомогою на час збирання врожаю, транспортними послугами тощо.

За цей час у господарстві створено потужну матеріально-технічну базу, де основна кількість тракторів, обладнання для обробітку та захисту сільськогосподарських культур, імпортного виробництва. Побудовано й реконструйовано складські приміщення, зерноочисний та сушильний комплекс, відкрито їдальню, нові кабінети з комп’ютерами та іншою необхідною технікою для бухгалтерської служби, яку впродовж чотирьох десятиріч очолює ветеран праці, наставник молоді, досвідчений головний бухгалтер Марія Козуб. Повністю упорядковано і обгороджено центральну територію господарства.

Але головне - це люди. Вдалося створити колектив однодумців, вірний нелегкій хліборобській справі.

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ, фото автора


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі