Трапилась ця історія зі мною в далекому 1983 році, коли я студіювала науку на факультеті журналістики у КДУ. Згадую завжди 26 лютого, в день народження Леся Українки. У нас був особливий предмет, який називався “Література народів СРСР”. Можете уявити, що це таке? А це – 15 республік. Кожна республіка мала своє “красне” письменство. Отож треба було перечитати все, що там понаписували, починаючи “от морей – до самых до окраин”. 

Викладав цей предмет професор і “лесезнавець”, ветеран війни, шанована людина в університеті – Олег Кіндратович Бабишкін. Перед його появою в аудиторії, багатьох студентів охоплював непросто страх, а паніка. Відвідування лекцій було стовідсоткове. Конспекти з його лекціями продавались з-під поли. Скажіть, будь ласка, чи було реальним прочитати таку енну кількість літератури, якщо окрім цього предмету була ще зарубіжна література… Одним словом, всі “зубрили” Бабишкіна, бо в нього “халява” не проходила. І ось настав цей сакральний момент: екзамен з Бабишкіна. 

Одного дня хтось розпустив чутку, що старостам груп викладач робить “скидку”, не штурмує мізки. Я була старостою 4-ї групи. Пішла у першій четвірці із журналом. Саме через це була “майже” спокійна. Витягнула білет, а там всі три питання по… Лесі. Леся Українка для професора була свята тема. Перше питання – знаю, друге – знаю, третє – знаю. Іду без підготовки. Розповідаю все на одному диханні. Подумки вже бачу у заліковці п’ятірку і “зараховано”. І раптом Олег Кіндратович запитує, хитро примруживши й без того вузенькі очі:

– А яку хворобу мала Леся?

Ну, хто ж про це не знає?!

– Туберкульоз, – сміливо і впевнено відповідаю.

– Як-як? – перепитує мене знову професор і я… панікую.

– Туберкульоз, – сумніваюсь у відповіді.

– А ви, що, шановна, не знаєте, як буде українською мовою? Запам’ятайте, сухоти…

Заперечувати Кіндратовичу не можна було. Я мовчки “проковтнула” сказане, не перестаючи дивуватись, чому в Україні відповідні лікувальні засоби на державному рівні називались не сухотдиспансери, а тубдиспансери. І тільки згодом мудрі люди підказали: у радянського професора, як і в решти професури, був план на оцінки. Ну, ніяк я не вписувалась у “плани” Бабишкіна – лесезнавця. 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #екзамен, #леся українка, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: