10 звичок, які відрізняють розумну людину від дурної

22.02.2019 21:43   Джерело: То є Львів
Опубліковано : Юлія Сиротюк

«Дурість і мудрість легко підчепити як заразні хвороби», – попереджав Шекспір. Тому людей в своєму оточенні потрібно вибирати ретельно.

Але як зрозуміти, хто насправді перед вами: розумна людина або дурень? Психологи називають 10 ознак людини з високими інтелектуальними здібностями. При знайомстві шукайте їх в своєму співрозмовникові!

Отже, чим відрізняються мудрі люди від дурних.

1. Не оцінюють нічого без контексту.

Розумна людина не поспішає з висновками й оцінками, поки не проаналізує всі обставини і деталі. Вона рідко критикує і засуджує.

Дурень легко роздає оцінки оточуючим і явищам, не вникаючи в обставини. При цьому йому здається, що він кращий, ніж об’єкт його критики.

2. Легко визнають свої помилки.

Головна мета розумної людини – знайти істину, а не бути завжди правим. Вона прекрасно розуміє, що може помилятися, адже ніщо в цьому світі неідеальне. Дурні люди не визнають власних помилок.

3. Ведуть себе спокійно.

Сварка з партнером, довгий затор на дорозі або раптове припинення рейсу в аеропорті – те, що може вивести з себе будь-кого. Однак, за результатами досліджень, розумні люди спокійніші, ніж ті, у кого низький коефіцієнт IQ.

Багаторічні дослідження вчених з Мічиганського університету доводять, що між агресивною поведінкою і низьким рівнем інтелекту все-таки є зв’язок.

4. Не вважають себе кращими за інших.

Дурні люди вважають себе кращими за інших. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі «Психологічна наука», менш кмітливі індивіди більш схильні до гомофобії і расизму. Вони ображають інших, щоб на їхньому тлі виглядати добре.

Розумні люди не порівнюють себе з іншими. Вони завжди раді успіхам інших і часто готові прийти на допомогу.

5. Частіше співпереживають іншим.
 

Люди з низьким IQ часто поводяться егоїстично. Їм байдужі почуття і потреби інших людей. Це відбувається тому, що вони не можуть поставити себе на місце іншої людини і зрозуміти їх хід думок.

6. Комфортно відчувають себе на самоті.

Розумній людині не нудно наодинці зі своїми думками. Часто важливі ідеї приходять саме в моменти самотності. Дурні ж люди всякими шляхами уникають її. Коли вони залишаються у власній компанії, їм доводиться спостерігати власну порожнечу. Тому якщо поруч нікого немає, то новини та соцмережі рятують недалеких людей.

7. Пізно лягають спати і частіше «переставляють» звук будильника.

Дослідники з Японії Кайя Перина і Сатосі Канадзава вважають, що серед «сов» більше розумних людей. У своєму дослідженні в журналі «Особистість й індивідуальні відмінності» вони визначили зв’язок між циркадними ритмами і високим інтелектом. А ще вони відзначають, що люди, які переставляють будильник, більш чуйні до потреб свого тіла.

8. Не бояться виглядати нерозумно.

Розумні люди не бояться виглядати нерозумно і дозволяють собі розслабитися. Недалекі, навпаки, всіма силами намагаються показати свої інтелектуальні здібності. Вони з задоволенням будуть вас поправляти. Зустрічали таких?

9. Не бояться.

Страхи не управляють життям розумної людини. А ось дурень боїться: туди не піду і це не буду, раптом щось трапиться. Здійснюючи якусь дію, людина отримує досвід, а той, хто сидить удома і трясеться, той ніколи не зустріне сенс життя.

10. Ведуть діалог.

Якщо людина постійно говорить про себе і вам складно вставити хоча б слово, тоді знайте, що маєте справу з дурнем. Іноді людині хочеться виговоритися, але це не повинно бути на постійній основі.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: То є Львів  

Коментарі