Під час тернопільської «тротуарки» тернополяни у телескоп спостерігали за супермісяцем

20.02.2019 22:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Олена Мудра

Астрономічну подію момент найбільшого зближення Місяця і Землі земляни спостерігали у вівторок 19 лютого. Початок спостережень - 11:09 за київським часом. А ось вдосталь намилуватись астрономічним явищем – Супермісяцем, що відбувається при збігу повного місяця або молодика з перигеєм (найближча до Землі точка орбіти Місяця) можна було ввечері за умовами ясної безхмарної ночі. Саме таку погоду чекали учасники тернопільської спільноти "АстроТернопіль" - на повідомлення про "тротуарку" біля готелю "Галичина" Юрія Стоянова (саме так називають астрономи любителі спотереження за космічними об'єктами просто неба з тротуару) відгукнулись бажаючи і з десяток тернополян роздивились місяць у всіх його деталях. 

Як пояснюють астолюбителі, орбіта Місяця зовсім не коло, її найближча до Землі точка називається перигей, але її положення у космічному просторі змінюється кожного календарного місяця. У вівторок відбувався найближчий перигей 2019 року, коли відстань між центрами Землі й Місяця становила 356,763 км. Тільки 24 грудня 2026 року Місяць підійде ще ближче до Землі. А рекордною мінімальною в ХХІ столітті відстанню між Землею і Місяцем буде 6 грудня 2052 року - 356,447 км.

Тернополяни спостерігали третій за величиною повний Місяць наступних 10 років. 

null

 

null

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі