Як тернопільські студенти живуть на стипендію 1300 гривень у місяць?

13.02.2019 13:13   Джерело: Файне місто
Опубліковано : Новини Тернопілля

Прожити чи вижити? Студентка одного з місцевих вишів живе тільки на стипендію. Гроші вона тратить лише на дуже необхідне, а новий одяг купує рідко. Що ж може дозволити собі сучасна молодь на 1300 в місяць, дізнавалися журналісти Тернопіль1.

Зоряна Ковалишин – студентка місцевого вишу. Вже три роки вона живе лише на стипендію і не бере грошей у батьків. Щомісяця від держави студентка отримує 1300 гривень. Це 43 гривні вдень. Дівчина зізнається, що цієї суми їй вистачає лише на необхідне. Тому доводиться економити практично на всьому.

“Рятує, що я щотижня їжджу додому і мама передає мені деяку їжу сюди. Тут дозволити собі такого, щоб на цю стипендію купити – немає можливості. Перша причина – ціни”, каже Зоряна

На вихідних дівчина має невеликий підробіток . Саме за ці гроші вона купує собі одяг та інші речі побуту. Йти працювати на цілий робочий тиждень вона поки не збирається.
Головний бухгалтер педагогічного університету Віктор Савчин стверджує, що підняття стипендій студентам допоможе вузу покрити збитки по-проживанню в гуртожитку.

“Сам вуз зацікавлений в піднятті стипендії студентам, адже в нас виникла така колізія : вартість проживання в гуртожитках ми рахуємо по собівартості всіх витрат, які відносяться на гуртожиток, і більше як 40 % від мінімальної стипендії ми не маємо права брати у студентів. На сьогоднішній день це становить 520 гривень за ліжко-місце”, пояснює Віктор Савчин.

Та мова про підвищення стипендій для українських студентів не йде. Нагадаємо, лише 40 % студентів з найвищими балами отримують стипендію. Кращі з кращих мають підвищену, яка становить майже 1700 гривень. За останній рік мінімальна стипендія для студентів вишів зросла на 200 гривень

Христина Луцик, Віталій Куземко


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Файне місто  

Коментарі