«Кулібін» з Бучаччини Олег Борсук власноруч зробив трактор і автомобіль

14.01.2019 11:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Галина Кіт

«Якось мій  покійний дядько Юзеф пожартував зі мною, що зробить трактор власноруч. Я сприйняв  це всерйоз і таки трактор зробив, а він  і не думав братися»,  –  розповідає Олег Борсук із села Звенигород Бучацького району.

Позаочі пана Олега називають місцевим Кулібіним.  Коли він вперше виїхав з двору своїм саморобним трактором, сусіди вибігали на дорогу дивитися.

– Олеже, навіть не мучшся, він не поїде,  «заспокоював» мене сусід, бачачи, як я натхненно трактора складаю, – розповідає чоловік. – Я ж нікого не слухав, добре знав, що роблю, 17 років праці трактористом-механізатором не минули даремно. Про те, як побудований трактор я знав досконало. Раніше було легше усякий металолом без проблем можна  було знайти на смітниках, тож по деталях і клепав свій тракторець.  З одного гвинтика все починав. Дещо носив на бригаду, хлопці допомагали зварювати. Коли саморобний тракторець запрацював, був чи не найкращим помічником у господарстві. Потім його продав. Вже не пригадую скільки тоді взяв, ще мільйони ходили.

На одному тракторові Олег Борсук не зупинився. Пізніше на його господарстві з’явився автомобіль-трактор.

–  За прототип я взяв звичайну дитячу машинку, – зізнається  механік. – За півроку свою ідею втілив у життя.  Він виконує всі операції: і перевезення сіна, піску, гною, викопує картоплю, культивує…

А потім сини (а їх у нього четверо – авт.) підбили Олега Борсука зробити ще один трактор. Його робили усім гуртом. Тепер господарку обробляти стало ще легше.

– Зробив ще культиватор з причепом і  плуг, – каже господар. – Тепер ті, що з мене насміхалися, просять і їм город обробити…

null

Галина Кіт


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі