Сидорівский замок на фото 1890-их років

29.11.2018 16:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Однією із цікавих пам'яток архітектури місцевого значення Тернопільщини є Сидорівський замок. Новинам Тернопільщини вдалось віднайти світлини цієї твердині, які датуються ХІХ століттям, а саме 1890-ми роками.

Сидорівский замок є оборонною спорудою середини XVII ст. Він розташований в селі Сидорів, поблизу Гусятина Тернопільської області.

Замок був зведений в 40-х роках XVII ст. на високому пагорбі, що омивається з трьох боків річкою, з пісковику та вапняку шляхтичем Марціном Калиновським з відомої та могутньої на той час родини Калиновських гербу Калинова.

З багатьох джерел відомо, що від початку замок мав сім веж. Довжина замку з півдня на північ 178 метрів, а з заходу на схід лише 30 метрів. На жаль, замок був сильно пошкоджений під час турецької навали 1672 року, потім відновлювався.

З початком XVIII ст. Сидорівский замок втратив оборонне значення, занепав і руйнується до наших часів.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: https://polona.pl


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews