У Харкові відкрили виставку тернопільського художника Олега Кіналя «Князі України-Русі, Історія еліт»

23.11.2018 18:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

У Харкові відкрили виставку тернопільського художника Олега Кіналя "Князі України-Русі, Історія еліт". Експозиція діє у виставковому залі легендарного Харківського Авіаційного з 30 жовтня. Автор виставки зауважує, що свої роботи представляє для того, щоб показати правдиву історію України, яку навмисно перекручували. Про теплий прийом харківською громадою Олег Кіналь написав на своїй сторінці у Facebook:  

«Ми у Харкові. В Національному аерокосмічному університеті імені М. Є. Жуковського, колисці авіації та космонавтики. У виставковому залі легендарного Харківського Авіаційного з 30 жовтня триває наша виставка "Князі України-Русі, Історія еліт". Що треба дати нашим молодим людям сьогодні - коріння і крила.

Українці дали крила всьому світу... 

Це вже пята презентація в кращих вишах Харкова. Метою виставки є відновлення правдивої історії України, яку умисно перекручували і стирали протягом століть російські окупанти. Особливо це актуально сьогодні в час новітньої російської збройної агресії, важливо для молоді.

Наші славетні князі та королі були мудрими політиками, хоробрими воїнами, будівничими, благодійниками, просвітителями, яких поважали у світі. В експозиції графічні портрети княжих і королівських родів Галицьких і Острозьких. Ці династії століттями закладали фундамент майбутньої Української держави, захищали Русь від ворогів, будували міста, собори, академії. 
Нас гостинно зустріли. Незабутню екскурсію музєм ХАІ провела його берегиня - Кузьменко Олена Яківна. 

На призентацію виставки завітали: проректор Зайцев Віталій Григорович, викладачі, студенти, учні ліцею при ХАІ і волонтери. 
Наталія Кутна-Кіналь нагадала, що в 2019 році буде 1000 років з початку правління Ярослава Мудрого - Київського князя, а князі і королі на портретах його прямі нащадки. Розповіла про досягнення і звитяги цих легендарних особистостей. Згадала про геніальних українців, які створили сучасну космонавтику. Студенти не розходилися, розпитували нас про роботу закордонних архівах, про документи і свідчення, про досягнення князів і королів, про битви, про їх герби. Нам було взаємно цікаво! Є моменти коли думаєш, а навіщо це робити, коли ж прочитали в "книзі відгуків" дописи відвідувачів виставки.., ви даруєте натхнення. Дякуємо Вам.

Щиро дякуємо нашим друзям волонтерам, усім, хто підтримав, допоміг і провів, вже шосту виставку у бібліотеках і вищих навчальних закладах Харкова. Особлива подяка модераторам і організаторам проекту у місті Харків: Тетяні Бабіній, Галині Железняк.

А далі нас чекала тепла, дружня зустріч з патріотами, волонтерами Харкова.», - пише Олег Кіналь.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews