Некомпетентність чи злочинний умисел: як розвалилася одна з найгучніших корупційних справ Тернопільщини

Опубліковано:
31 Жовтня, 2018

Кримінальна справа проти Віталія Ясінського, Івана Гуски та Степана Бориса, які у 2013 році були затримані при передачі грошової суми у розмірі 20000 грн, після 6-річного розслідування і судових засідань завершилася виправданням чиновників.

2 липня 2013 року співробітники Служби Безпеки України провели спецоперацію – при передачі грошової суми у розмірі 20000 грн. були затримані начальник оперативного управління головного управління Міністерства доходів і зборів України в області Віталій Ясінський, начальник відділу оперативних розробок УДСБЕЗ (Державної служби боротьби з економічними злочинами) обласної міліції Іван Гуска та начальник УДСБЕЗ Чортківського районного відділу міліції Степан Борис.

Операція була унікальною не лише тим, що затримали працівників правоохоронного органу, які займали високі посади. Підприємець, у якого вимагали хабар, вчинив як відповідальний громадянин – сам повідомив про це Службі Безпеки України.

“У 2014 році представники нової влади заявили про початок безкомпромісної боротьби з будь-якими проявами корупції, як негативним, загрозливим для держави та суспільства явищем. Ми вважали, що кримінальне провадження про обвинувачення В.Ясінського, І.Гуски та С.Бориса повинне завершитись обвинувальним вироком. Доказів їх вини було зібрано більш ніж достатньо”, – говорить Іван Ковалик, координатор «Вільні Люди Тернопіль».

Нещодавно стало відомо, що в результаті майже шестирічного «кочування» провадження по судах, справа завершилася виправданням Ясінського та Гуски. Засудженим був лише Борис по одній з найдрібніших статей із всього пред’явленого обвинувачення. Також, згідно вироку, С. Бориса постановлено звільнити від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків.

“З вироку можна зрозуміти, що причиною виправдання Ясінського та Гуски є те, що суддя Анна Мостецька, яка розглядала провадження, з незрозумілих причин визнала недопустимими велику частину зібраних доказів вини підсудних. В результаті цього обвинувачення корупціонерів було визнано необґрунтованим”, – говорить Костянтин Борщ, юрист «Вільні Люди Тернопіль».

Для переконливості – деякі тези вироку: «…Під час судового розгляду прокурором не надано для дослідження речовий доказ – диктофон «UNIKA» з мотивів його втрати….»; «…Так у відповідності до вимог ст. 290 КПК України, стороні захисту та в розпорядження суду, не було надані, зокрема, наступні ухвали слідчого судді апеляційного суду Тернопільської області № 01/855 ЦТ від 12.06.2013 року, № 01/854 ЦТ від 12.06.2013 року, № 01/853 ЦТ від 12.06.2013 року, № 01/855 ЦТ від 12.06.2013 року. Їх ненадання мотивується стороною обвинувачення знищенням відповідних процесуальних документів…».

Залишається незрозумілим, чи речові докази у справі губилися і знищувалися та чому не були проведені дії по відновленню втрачених доказів.

“Виправдовування корупціонерів – це некомпетентність чи злочинний умисел? Прикрий випадок, чи систематичний захист «своїх людей» від кримінальної відповідальності за вчинення корупційних злочинів? У будь-якому разі залишати такий яскравий приклад відсутності справедливого правосуддя ми не можемо”, – додає Ковалик.

«Вільні Люди Тернопіль» вимагають:

– у прокуратури Тернопільської області – оскаржити незаконний вирок Тернопільського міськрайонного суду стосовно В.Ясінського, І.Гуски та С.Бориса в апеляційному порядку;

– у Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів – здійснити перевірку за фактом втрати та знищення речових доказів у зазначеному вище кримінальному провадженні;

– у Вищої Ради Правосуддя – відкрити дисциплінарне провадження стосовно судді Тернопільського міськрайонного суду А.Мостецької через безпідставне затягування розгляду справи.

«Вільні Люди Тернопіль» надалі будуть моніторити розгляд зазначеного провадження. Оскільки ситуація з виправданням відвертих корупціонерів буде заохочувати інших посадовців чинити корупційні діяння та підірве віру у чесність, порядність та справедливість правосуддя у громадян України.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #борис, #гуска, #корупція, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #хабар, #ясінський
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця
20:11, 18 Квітня, 2024

“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця

Блоги

ТОП новини тернопільщини: