Індивідуальне опалення встановити можна

19.10.2018 14:43   Джерело: Свобода
Опубліковано : Новини Тернопілля

Дозволи на індивідуальне опалення турбують тернополян вже не один рік. А протягом останніх семи зим це особливо актуально. Люди стурбовані діючою забороною на поквартирне опалення, зокрема, через дискусію про підняття ціни на газ. А індивідуальне теплопостачання можна вмикати/вимикати за потреби, регулювати і, головне, платити виключно за спожите тепло.

Тож не дивно, що мене найчастіше запитують: «Чи можна якось встановити індивідуальне опалення?» Відповідаю, що можна.

Хоча закон цього не дозволяє, але була позитивна практика у 2008-2010 рр., яка дала змогу тисячам тернополян перейти на індивідуальне опалення. До речі, ця позитивна практика відключення діяла й в інших містах України. Наприклад, Ужгород повністю від’єднали від централізованої системи і жителі залишилися задоволені.

У Тернополі ж існує два способи переходу на індивідуальне тепло. Перший – бюрократичний: «Вибачте, законом не дозволено», коли чиновник не має бажання йти назустріч тернополянину. Другий – поставитися з розумінням і знайти законний механізм відключення.

То як можна в сьогоднішніх умовах відключитись від централізованого опалення? Спочатку знайти адекватного, відповідального депутата Тернопільської міськради, який винесе це питання на розгляд сесії. Звернутися із заявою в управління ЖКГ міста. Далі депутат формує список бажаючих відключитися, і сесія вирішує дати дозвіл на встановлення. А «Тернопільміськтеплокомуненерго» дозволяє від’єднатися від централізованого опалення.

Звичайно, прокуратура може побачити в цьому порушення законодавства і оскаржувати рішення. Більше того, міськрада може на наступній сесії погодитися з позицією прокуратури. Але ж поки триватиме це оскарження, житлово-комунальне управління має час оформити всі необхідні дозволи. А «Теплокомуненерго» – підписати акти на відключення.

Може виникнути проблема, що частина жителів фінансово не спроможна встановити індивідуальне опалення. Та якщо зважити, скільки грошей витрачають на утримання системи теплопостачання, то можна допомогти малозабезпеченим.

Як ми практикували в 2007-2010 рр., малозабезпеченим бажаючим перейти на поквартирне теплопостачання міська рада давала грошову допомогу на потрібне обладнання (це все одно дешевше, ніж утримувати «Теплокомуненерго»). Тоді ми від’єднали десятки старих будинків від централізованого тепла, розробили схему безпечної мережі теплопостачання.

Роман ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Свобода  

Коментарі