Село Кривче та його печери на ретро світлинах

04.10.2018 16:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

В Борщівському районі Тернопільської області знаходиться мальовниче село Кривче. Новинам Тернопільщини вдалось розшукати світлини цього населеного пункту початку ХХ століття. На фото можемо побачити залишки фортеці в Кривче та кадри з комплексу місцевих печер.

В 1639 році тут було збудовано замок. Від 1650 року на місті села було містечко під назвою «Оплакана». Замок не раз зазнавав нападів турецько-татарських орд, зокрема 1672 його зруйнували загони турецького султана Магомета IV. Згодом фортеця належала Кричинському; її залишки збереглися і можемо бачити її на знайдених фото.

На території села є печери: Глинка-1 та Глинка-2, Кришталева, На Хомах, Печера Двох озер, Середня, Славка, Тимкова скала та інші, менші печери. Серед них - Замкова (35 м.), що знаходиться нижче руїн замку Контських.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: Biblioteka Narodowa

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews