Аграрна Тернопільщина: Осінь у Товстолузі

01.10.2018 12:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Ярослав Бачинський

Погожої осінньої пори поспішав у поле головний агроном приватного підприємства  «Агрон» (Тернопільський район) Володимир Новосад. Не скористатися такою нагодою, щоби не побувати в полі й не поспілкуватися з механізаторами, комбайнерами, водіями, я не міг.

Володимир Григорович Новосад працює в ПП «Агрон» і ФГ «Березовський» із дня їхнього заснування. З керівником Юрієм Березовським разом у свій час вивчали основи агрономії в Бучацькому радгоспі-технікумі, разом прийшли працювати у колективне товстолузьке господарство «Нива». Сьогодні – це вже історія, але становлення і школу практичного професійного гарту отримали на ланах тутешнього господарства. Обоє енергійні, беручись до будь-якої справи молоді фахівці не цуралися консультацій  і допомоги старших колег, технологів поля сусідніх господарств. Юрій Березовський узявся одним із перших у районі фермерувати. Розпочинав разом із дружиною Наталією нову справу, вибудовував нові економічні відносини на селі. Шлях першопрохідця навіть у рідному селі, де виріс, закінчив школу і пішов на свій власний хліб,  був усіяний більш тернами, ніж маками. Гору долає той, хто на неї піднімається вперто крок за кроком. Тому й запросив він до своєї молодої команди реформаторів земельних відносин на селі, передусім  Володимира Новосада.

«Ця людина – професіонал своєї справи, на очах якої нові аграрні формування напрацювали свою стратегію і тактику розвитку, – розповів Юрій Березовський. – Робили помилки, виправляли їх та рухались у потрібному напрямку».

– Рослинництво – головна галузь нашого приватного підприємства. Давно вже рентабельне і дає значні прибутки. А щоби їх мати, треба у землю вкладати все, що належить, згідно з агрономічною наукою і технологіями  вирощування, – каже головний агроном Володимир Новосад.

Насіння, якісна підготовка посівних площ, технічне забезпечення, професійні кадри механізаторів, водіїв, комбайнерів, засоби захисту й обробітку рослин від шкідників та хвороб, суворе дотримання сівозмін,  чергування полів і технологій – усе це у господарстві відомого тернопільського аграрія Юрія Березовського.

Сьогодні в польовому арсеналі ПП «Агрон» широкий спектр зернових, технічних і навіть медоносних культур. Цьогоріч, незважаючи на погодні умови, різке зміщення температурних режимів і строків посівів, вдалося виростити щедрий урожай колоскових ранніх культур та озимого ріпаку. На круг зернових зібрали до 80 центнерів з гектара, добре вродив і ріпак на всій 530-гектарній площі, який ще до настання липневих дощів зібрали по 37 ц з га.  Тепер обмолочують сою комбайнери Віктор Шугета і Василь Назарко.  Урожай із зернонавантажувачів, за кермом яких водії Володимир Депутат, Андрій Нараєвський, перевозять до місця зберігання водії потужних ДАФів Роман Масло, Андрій Перч, Михайло Мищишин із сином Ігорем.

Ще одна цікавинка. У ПП «Агрон» головний агроном Володимир Новосад уже декілька літ практикує після збирання озимого ячменю, зачистки площ від залишків соломи сіяти гречку. Насіння цієї цінної культури вчасно заробив у грунт досвідчений механізатор Володимир Микитов. А насіння й мінеральні добрива підвозив ветеран поля, водій високого класу Михайло Озерянець,  розкидав добрива під посів тракторист Андрій Демчук.

Осінь характерна й тим, що потрібно зібрати цукрові буряки та кукурудзу, зорати на зяб під посів цукрових буряків на весну, здійснити глибоку оранку. І перш за все не прогайнувати оптимальних строків сівби озимих. А зерновий клин у Товстолузі, Малому Ходачкові, Красівці, Кип’ячці та інших селах району, де орендує землі ПП «Агрон», доволі значний. Цей земельний масив слід підготувати до посіву насіння, вирівняти  площі, провести передпосівну культивацію. Саме цей об’єм робіт доручили молодому трактористу Віталію Карпі та досвідченому ветерану праці, наставнику молоді Степану Гінасу. П’ять років за важелями трактора Степан Михайлович, довелося йому працювати на стальних конях як вітчизняного, так імпортного виробництва. Тепер працює на новому обприскувачі марки “Хаусхем”. І хоч, як кажуть у народі, не проходив університетів, але  великий практичний досвід, наполегливість дали можливість оперативно освоїти всі нові зразки імпортної техніки, що надходить  на озброєння місцевих механізаторів.

В усіх регіонах розпочалася посівна 2019 року. А зерно ростиме при будь-якій владі, було б кому вкласти його в землю.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Фото: Ярослав Бачинський


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі