Ще раз про африканську чуму свиней на Тернопільщині

26.07.2018 21:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Ярослав Бачинський

На Тернопільщині у всіх категоріях господарств утримується 360,4 тисячі голів свиней, в сільгосппідприємствах свинопоголів’я нараховує 164,8 тисячі тварин.

Що засвідчує стабільний розвиток галузі? Прогресивні технології, зведення сучасних закритих свинокомплексів, скрупульозний підбір спеціалістів та робітників, гідна оплата - ось основні чинники  стабільності. Але африканська чума свиней впродовж останніх шести років вперто шкодить галузі свинарства на Україні.

За півтора року було зареєстровано десять спалахів АЧС у чотирьох районах області: Бучацькому, Збаразькому, Зборівському, Шумському.

Захворіло шість домашніх та чотири диких свиней. Останні випадки АЧС трапились в індивідуальних господарствах жителів сіл Антонівці та Стіжок Шумського району. Тамтешні населені пункти розташовані в зоні мисливських угідь.

У січні 2018 року було зареєстровано спалах хвороби серед диких кабанів. У селі Антонівці власник практикував утримувати свиней на вигульному майданчику, який був загороджений дощатим парканом. Так, що там був можливий контакт з дикими  кабанами.

У селі Стіжок власник утримував десять голів молодняка вагою 35-40 кілограмів на вигульному дворику розташованому у лісовому масиві. Після загибелі першої свині він перевів решту тварин до хліва. Але вже було пізно вірус уже потрапив до стада і спричинив загибель трьох поросят. Інших після лабораторних аналізів було піддано евтаназії (умертвінню). Всі трупи утилізовано й спалено.

Ярослав Бачинський


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі