«Я все ще вірю, що Президент повернеться до справжньої децентралізації», – Сергій Надал

26.05.2018 20:43   Джерело: За Збручем
Опубліковано : Настя Острозька

Президента мають оцінювати виборці під час виборів, однак як міський голова Тернополя, можу оцінити те, що відбувається у сфері моєї діяльності. Також Президента не можна оцінювати одноосібно, оскільки він тісно працює, як з Урядом України, так і з Верховною Радою.

Таку думку висловив Сергій Надал у коментарі «За Збручем». Оцінку чотирьох років роботи Петра Порошенка міський голова поділив на дві частини.

Читайте також

Тернопіль повертає собі статус «зеленої столиці» України

Загальна ситуація

Якщо оцінювати загальну ситуацію у державі, то найголовніше за останні 4 роки – збереження незалежності України, – переконаний очільник Тернополя. Держава вистояла у нерівній боротьбі з російським агресором і створила одну з найбільш боєздатних армій у світі. Безумовно, у цьому є заслуга Президента.

З іншого боку, вважає Сергій Надал, економічна ситуація в державі показує, що центральна влада недостатньо підтримує малий та середній бізнес, який здатний забезпечити стрімкий розвиток економіки України. Також немає руху у створенні незалежного антикорупційного суду.

Місцевий рівень – децентралізація

Децентралізація – це правильна і потрібна реформа, – вважає міський голова. У всій Європі грошима розпоряджається громада, бо вона  знає, куди їх треба спрямувати. З 2014 року децентралізація розвивалася швидкими темпами.

– Можу сказати про це, як фахівець, який брав участь у розробці багатьох ініціатив. Протягом останнього року реформу почали блокувати ті, кому невигідна незалежність і свобода громад від “волі чиновника”. Нас закликають: “Піди запитай у мера, що він зробив!”, – бо, мовляв, ми дали мільярди на місця – “Що там вони роблять?”. Я скажу мовою цифр. Так, децентралізація забезпечила спрямування частини коштів з податків, які залишаються на місцях, але їх кількість і близько не та, яка передбачалась. Але на місця передано додаткові зобов’язання, які тягнуть за собою гігантські витрати. За 2017 рік місто отримало додаткових надходжень 321 мільйон гривень. Натомість зобов’язань, а це утримання профтехосвіти, оплати за комунальні послуги у медицині, оплата невчительського складу шкіл, оплата за дитячі садочки, оплата пільгового проїзду на 594 мільйона гривень. 2018 рік — додаткові надходження 394 мільйони гривень – додаткові витрати 664 мільйони гривень. Тобто, у два рази більше. При цьому ніхто не скасовував пільги та інші гарантовані населенню блага. Все це переклали на місцеві бюджети, – пояснює Сергій Надал. І продовжує. – Що означають ці цифри? Що децентралізація фактично зупинена, а Київ «вдягає зашморг» на шию українським містам. А це неприпустимо. Я все ще вірю, що Президент повернеться до справжньої децентралізації. Адже історично, ще з часів Козаччини, – Україна була країною сильних самодостатніх громад. Завдяки сильним громадам, попри тиск ворогів, нам вдалося зберегти свою мову, культуру, церкву, – переконаний міський голова Тернополя.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: За Збручем