Аграрна Тернопільщина: Баранячий горох «заселяється» на лани

17.05.2018 11:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Ярослав Бачинський

За даними Товариства  виробників і бобових України виробництво нуту в 2017 році збільшилося на 43 відсотка. А  під цю культуру  в 2018 році  планують  виділити близько 30 тисяч гектарів. Крім» баранячого гороху» як малі сільгосппідприємства, фермерські господарства і навіть агрохолдинги та агрокомпанії вирощують нішеві культури сорго, тритікале, озиме жито, горох, сочевицю, овес тощо. Це зумовлено підвищеним попитом на ці зерно цих культур на внутрішньому та зовнішньому ринку України, Європи та Азії.

Першопрохідцем вирощування нуту, як у свій час сої став досвідчений фермер- новатори Іван та Надія Мричко з Баворова. У цьому році СПП «Мричко» маючи вже певний досвід вирощування «баранячого гороху», посіяли    на  площі аж 170 гектарів. Їх приклад  підтримали фермери- сусіди Василь Скочеляс, Антон Баворовський, директор ПП «Агрофірма «Медобори» Володимир Крупніцький,  приватне підприємство «Дари ланів» с. Магдаліївка Підволочиського району.

Ярослав Бачинський.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі