Хутір Веснівка у патріотичному значенні – свята земля. Наше завдання – відкрити для всієї України легендарне місце Третього Збору провідників  ОУН, - Василь Деревляний

13.05.2018 19:19   Джерело: TeNews
Опубліковано : Галина Кіт

День незалежності цьогоріч відзначатимуть у селі Золота Слобода на хуторі Веснівка, що у Козівському районі. Тут у 1943 перебував Головний провід ОУН на чолі з Романом Шухевичем. Тоді втретє відбувся Надзвичайний Збір ОУН і вперше на території України.

Великий Збір ОУН– найвищий керівний орган Організації Українських Націоналістів. 21-25 серпня 1943 року на Козівщині у простій сільській стодолі, Провід ОУН прийняв важливі постанови про боротьбу українських націоналістів проти фашизму та більшовизму і становлення українського народу та його незалежності.

«Перший збір ОУН відбувся у Відні, Другий  - у Кракові, а Третій у нас на Тернопільщині. Переконаний, що обов’язком обласної влади є відновлення  цього легендарного місця. Ми хочемо облаштувати криївки, відбудувати стодолу та  відремонтувати дороги. Хутір Веснівка повинен стати осередком вишкільних змагань та патріотичного виховання молоді», - зазначає лідер «Батьківщини» на Тернопільщині, перший заступник голови обласної ради,  Василь Деревляний.

З розповідей очевидців на Веснівці засідали 27 провідників УПА. Були представники з різних куточків “великої” України: з Кубані, Закерзоння, східних областей. «Тут було дуже багато людей з ОУН, дуже визначних, більше ніде їх так багато не було, як тут, - розповідає  родичка мешканців будинку, де відбувся Збір. –   Це видатні імена: Шухевич, Лебідь, Федорів, Старух»

Цього року відзначатимуть і  75-у річницю Третього Надзвичайного Великого Збору ОУН, продовжує Василь Деревляний.  «Ми маємо матеріали, в яких очевидці тієї події переповідають слова провідників ОУН: «Колись, як Україна стане вільною, то на вашій хаті золотими буквами буде написано, чому ми тут зійшлись». То ж наше завдання  як обласної влади – відкрити для усієї України новий осередок визвольного руху – хутір Веснівка», - зазначає Василь Деревляний.  «Запрошуємо усіх ветеранів ОУН-УПА 24 – 25 серпня спільно відзначити День незалежності в історичному центрі національно-визвольного руху на хуторі Веснівка».

null

Довідково: Після завершення Третього Надзвичайного Збору ОУН весь провід на чолі з Романом Шухевичем перемістився у столицю воюючої України 1943 – 1945рр. село Бишки, Козівського району, де діяла штаб-квартира УПА. Тоді у  Бишках і навколишніх селах перебували майже всі члени Проводу ОУН, Військових округ УПА, більшість крайових провідників і командирів груп.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews