Скоро українці будуть оплачувати комуналку за новими правилами

29.04.2018 19:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Настя Острозька

Вже скоро українцям прийдеться оплачувати комунальні послуги за новими правилами, повідомляє сайт Вероятно.

Якщо раніше оплатити потрібно було по показниках, які показав лічильник в квартирі, за новими правилами "комерційним" приладом обліку буде вважатися будинковий лічильник.

Читайте також

Українців не пускають за кордон через комунальні борги (Відео)

Українців, які вчасно не оплатять комуналку, зобов'яжуть виплачувати пеню.

Щоб дисциплінувати українців, парламентарії передбачили покарання за борги – пеню. Правда, до другого читання в документі розмір пені скоротили з 0,1% за кожен день прострочення до всього лише 0,01%. Тобто, якщо заплатити за комуналку із запізненням на рік, розмір пені складе всього лише 3,65% від суми боргу.

Закон "Про комерційний облік комунальних послуг" передбачає, що протягом року всі українці повинні встановити лічильники. Найчастіше установка буде відбуватися за рахунок постачальників комунальних послуг, а "зайві" витрати вони закладають в тариф. Якщо виявиться, що сума показань всіх квартирних лічильників менше, ніж свідчення будинкового, різницю розділять між усіма мешканцями.

Боржникам за новим законом можуть відключити комунальні послуги навіть без їх присутності. За 30 днів до цього підприємство повинно надіслати повідомлення, при відключенні може бути присутнім, наприклад, представник ОСББ. Однак якщо ніхто не з'явився, то відключити будь-яку комунальну послугу, крім електроенергії і газу, можуть і самостійно.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі