Світла середа: чого категорично не можна робити в цей день

Вкрай небажані зневіра і сварки.

11.04.2018 13:25   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопільщини

Після свята Світлого Воскресіння Христового почався Світлий тиждень, що триватиме в цьому році до Червоної гірки – 15 квітня. Великодній тиждень вважається найбільш радісним у році для християн і має особливе значення. 11 квітня всі православні християни відзначають Світлу середу. 

У цей час посту немає, навіть в традиційно пісні дні — середу і п'ятницю. Можна їсти м'ясо, молочні продукти, яйця і т. д. Також дозволено пити вино.Але, незважаючи на те, що обмеження Великого посту перестають діяти, церква застерігає в ці дні від обжерливості і особливо від зловживання алкоголем. З алкогольних напоїв дозволено пити червоне вино (звичайно, виключно дорослим), а ось вживання горілки та інших міцних напоїв церква не благословляє.

 
Також вважається, що у великодній тиждень можна скупитися, потрібно бути щедрим, ділитися частуванням і взагалі активно брати участь у благодійності. При цьому особливо наголошується, що щедрість повинна виходити від серця.

У Світлу седмицю вкрай небажані зневіру і сварки — порушили цю заборону в саму радісну для християн тиждень можуть чекати неприємності.

 

 

Для православних (за винятком співробітників екстрених служб) робота під суворим забороною тільки в перший день Світлої седмиці — Великдень. А ось до наступних вихідних працювати можна, якщо це вимагається за виробничої необхідності або у відповідності з трудовим графіком. Тут важливий принцип розумності. Заборона поширюється в основному на роботи по будинку і у дворі.

Один із найбільш делікатних моментів — відвідування цвинтарів у Світлу седмицю. Справа в тому, що у великодню неділю церква не проводить ні вінчань, ні панахид, щоб віруючі не відрікалися від святкування Світлого Христового Воскресіння. Тому церква не благословляє поїздки на кладовища в ці дні, як несумісні з радістю від воскресіння з мертвих Ісуса Христа. Найближчий день, коли церква рекомендує відвідувати кладовища, це Радониця — перший вівторок після Антипасха. У 2018 році Радониця припадає на 17 квітня.

Однак церковна заборона поминання покійних в Світлу седмицю вступає в конфлікт як з радянською традицією відвідувати на Великдень кладовища, так і з більш давніми народними віруваннями, що у великодній тиждень небіжчики відвідують живих, тому їм обов'язково треба віддати борг.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі