Львів’янка стала головним диригентом австрійської опери

04.03.2018 17:43   Джерело: PRESS-ЦЕНТР
Опубліковано : Новини Тернопілля

Диригент Оксана Линів призначена на посаду головного диригент Опери Граца і філармонічного оркестру цього ж австрійського міста. Контракт з нею підписаний до 2020 року, йдеться на сайті театру, передає PRESS-ЦЕНТР.

Оксана Линів народилася у Бродах на Львівщині, у сім’ї двох музикантів, також вона є онукою вчителя музики, регента церковного хору Дмитра Линіва. Батько Оксани, Ярослав Линів — керівник народної хорової капели «Боян» у Бродах.

Музичну школу Оксана Линів закінчила у рідному містечку, потім навчалася у Дрогобицькому музучилищі імені Василя Барвінського, однак після першого курсу перевелася до Львова і у 1996 році закінчувала вже Львівське музучилище імені Станіслава Людкевича, де навчалася грі на сопілці.

Пізніше, з 1996-го по 2003 рік, навчалася в Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка у класі Богдана Дашака, головного диригента Львівської опери. Вже під час її навчання в академії Богдан Дашак зробив її своєю асистенткою.

У 2004 році вона взяла участь у першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамбергській філармонії. Це була перша подорож Оксани за кордон, де вона здобула третє місце. Після цього у 2005 році вона стала асистенткою диригента Джонатана Нота при Бамбергській філармонії.

У 2005 році Оксана Линів приїхала до Дрездена, де навчалася в аспірантурі у Вищій школі музики імені Карла Марії фон Вебера (отримала післядипломну освіту).

 

Також Оксана диригувала концерти і опери в Україні, Німеччині, Франції, Румунії, Естонії та Швейцарії.

Довгий час була помічником диригента Одеської опери. В Баварській державній опері Оксана Линів працювала помічником генерального музичного директора цього оперного театру кілька сезонів поспіль.

За підсумками 2015 року вона була визнана кращим диригентом Баварської державної опери в номінації «Класична музика».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: PRESS-ЦЕНТР  

Коментарі