Назвали ціну гектара орної землі після зняття мораторію

Кожен десятий власник земельного паю готовий до його продажу.

11.02.2018 10:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопільщини

Завідувачка відділу земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки, д. е.н. Ольга Ходаківська прогнозує, один гектар землі сільськогосподарського призначення після зняття мораторію коштуватиме 2,5 тисячі доларів (близько 70 тисяч грн), — повідомляє AgroPolit. 

У разі зняття мораторію продати свої земельні паї мають намір близько 10,4% власників. А це означає, що пропозиція на ринку земель у разі його запровадження може складати 1,5-2,8 млн га сільгоспугідь.

Для третини землекористувачів (32%) прийнятною для викупу земель є ціна, яка не перевищує 500 доларів (13,5 тисячі грн) за гектар.

«Ще 22,2% спроможні запропонувати близько 1000 доларів за гектар. Звідси очевидним є їхнє бажання, яке полягає в тому, щоб процес запровадження ринкового обігу доповнювався механізмом пільгового кредитування та розтермінування платежу», — зазначила Ходаківська.

Частка тих, хто вважає, що може купити землю сільгосппризначення за ціною 2 тисячі доларів за гектар, становить 10,7%.
«На прохання зазначити конкретну ціну, 15,3% опитуваних землекористувачів вказали 2,5 тисячі доларів за гектар», — сказала Ходаківська


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі