Історія краю: Ридодуби, або Ридаючі Дуби

22.12.2017 18:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Ірина Мадзій

Маленьке село Ридодуби, що на Чортківщині, розкинулось на мальовничій рівнині обабіч шляху до старовинної Теребовлі. Чому село має таку назву?

За давньою легендою, яку переповідає учитель історії Ридодубівської ЗОШ І-ІІ ст. Надія Деренюк, колись воно мало назву Сирафенець і було оточене дубовим  гаєм. Одного разу налетіла на село татарська орда, але люди встигли заховатись у лісі. Загрозливо зашуміли дуби, коли ординці хотіли зайти в ліс. Вороги підпалили дубовий гай. У безжальному вогні запалали люди, стояв жахливий крик. Дивлячись на людські муки, тріщали та плакали, ридали дуби...

З того часу те згарище почали називати Ридаючі Дуби. З часом назва скоротилась і залишилось просто – Ридодуби. Чи правда це чи просто вигадка, зараз уже не може підтвердити ніхто, але жителям села подобається красива назва.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі