Влада вчергове «обікрала» аграріїв, – Віталій Скоцик

13.12.2017 13:35   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопільщини

Аграрії втратять щонайменше 9-12 млрд грн. через зміни, внесені в Податковий кодекс.Такий прогноз дав економіст, лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи ухвалені Верховною Радою зміни до Податкового кодексу, які передбачають скасування відшкодування податку на додану вартість по низці експортних культур з 1 березня 2018 року.

«Якщо не буде відшкодування ПДВ при низці головних експортних культур галузь в цілому втратить 9-12 млрд грн. При цьому, влада залишається вірна сама собі. Вона знову приймає рішення на користь кількох великих агрогруп, керівники або власники яких наближені до неї і можуть проштовхувати свої інтереси. Тоді, як для більшості українських аграріїв нововведення відверто грабіжницькі», - підкреслив Віталій Скоцик. 

Читайте також

Сільське господарство Тернопільщини в цифрах
«Батьківщина» вимагає продовження мораторію на продаж землі

Перекрити втрати державною підтримкою не вдасться, адже у наступному році на підтримку АПК загалом передбачено лише 7,3 млрд грн., - пояснив він.

«Цікаво, що зміни до Податкового кодексу «виринули» перед самим голосуванням. Деякі депутати навіть прочитати їх не встигли, але за них проголосували. Тепер кажуть, що помилково. Влада зробила нормою практику, коли зміни в оподаткування ухвалюються та вводяться у дію фактично в протизаконний спосіб. Формально у наступному році мали б починати діяти лише ті податкові зміни, які прийнято у першому півріччі поточного року», - нагадав Віталій Скоцик.

На його думку, така різка зміна правил гри вдарить і по іміджу України як торговельного партнера. Адже багато експортних контрактів уже підписано на певних умовах. Не виключено, що до багатьох українських експортерів будуть застосовані штрафні санкції.

«Очевидна диспропорція в політиці щодо різних галузей аграрного сектору. Якщо у виробників сої, ріпаку та соняшника ПДВ просто відбирають, то птахівники отримують гігантську підтримку. Особливо компанії, чиї власники є друзями Президента. Від початку року «Миронівський хлібопродукт» і «UkrLandFarming» отримали на двох 49% від усіх дотацій, призначених агровиробникам», - підкреслив лідер Аграрної партії.

Політик наголосив, що податкова система повинна бути стимулюючою, даючи змогу розвиватися всім суб’єктам господарювання – дрібним, середнім і великим. 

 
 
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews