На Тернопільщині стартував осінній призов. Кого не візьмуть до армії?

03.10.2017 12:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Галина Кіт

Осінній призов цього року триватиме з 1 жовтня по 30 листопада. За цей час повістки отримають тисячі українців, точну кількість призовників у Генштабі не називають. Однак відомо, що масштаб призову буде значно меншим, ніж під час часткової мобілізації.

За законодавством на службу призивають юнаків віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі. Уже зараз ЗСУ активно проводять приписну компанію у військкоматах: молодим людям надсилають повістки з проханням з’явиться до військкомату для «уточнення даних».

Солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою – 12 місяців. До слова, цього року Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого цього року Президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу. В пояснювальній записці до документа йдеться про те, що це дозволить «адекватно реагувати на військово-політичні виклики».

Терміни проведення призову повинні публікуватися у ЗМІ не пізніше, ніж за місяць до закінчення року, що передує року призову громадян України на строкову військову службу і не пізніше, ніж за місяць до початку проведення призову.

«Скасування призову точно не буде. І 20-річні юнаки повинні добре навчитися військовій справі», – заявив Порошенко на своїй прес-конференції на початку року.

До слова, як то кажуть в концепції розвитку сектора безпеки і оборони, до кінця 2017 в Україні планують переглянути термін проходження строкової військової служби та призовного віку.

Хто має право на відтермінування від служби?:

Тим, хто має непрацездатну матір або батька, або іншого родича.

Має дитину віком до трьох років

Самостійно виховує дитину (без матері)

Має двох і більше дітей

Має вагітну дружину або дружину-інваліда

Є сиротою

Має тимчасові проблеми зі здоров’ям

Якщо брат служить в цей же час в армії

Молодший 21 року і при цьому отримує освіту за денною формою

Вчителям (на весь період роботи за фахом)

Медикам (на весь період роботи за фахом)

Священикам (на весь період роботи за фахом)

Поліцейським (на весь період роботи за фахом)

Підозрювані у кримінальних злочинах

Хто може отримати звільнення від призову в армію?

Непридатні за станом здоров’я

Молоді люди старші 27 років

Ті, які отримали військове звання на військових кафедрах у ВНЗ.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews